Genpower Hakkında | Genpower Jeneratör
Genpower Jeneratör Menü Logo
Genpower Jeneratör Mobile Hamburger Menu

Genpower Hakkında

1999 yılında Ankara’nın Etimesgut ilçesinde 350 m2’lik küçük bir fabrikada yolculuğuna başlayan Genpower Jeneratör, kısa sürede göstermiş olduğu başarı ile 2001 yılında yine Ankara 1’inci Organize Sanayi Bölgesinde 1.275 m2 bir fabrikaya taşınarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etti.

Lokal bir üretici olmak yerine bir dünya markası olma hedefini seçen Genpower Jeneratör, yılda 6000 adet üretim hedefini gerçekleştirdi ve 2007 yılında stratejik büyüme hedeflerini genişletti.

Genpower Jeneratör, 2009 yılı içerisinde dünyanın en büyük dizel motor üreticisi Volvo Penta'nın Türkiye ve Irak'taki tek yetkili mümessilliğini üstlendi ve böylelikle tüm dünyada Volvo Penta Motorları'nın 2’nci en büyük kullanıcısı konumuna ulaştı. Ayrıca dünyanın en büyük alternatör üreticisi Leroy Somer'in Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri'ndeki (10 ülke) tek mümessilliğini ve OEM servisliğini uzun bir süre başarı ile yürüttü.

2010-2011 yılları arasında global/ yerel ekonomik krizlere rağmen geniş bir bayi, servis, distribütör ve tedarikçiler ağı kurmayı başararak bir stratejik hedefini daha gerçekleştiren Genpower Jeneratör ailesi için artık yapılan yatırımların ve ortaya konan hedeflerin gerçekleştirilmesine yalnızca tek bir hedef kalmıştı; Dünyanın en büyük jeneratör fabrikasını kurmak.

2011 yılında Ankara Temelli Bölgesinde 219.000 m²’lik arazi üzerinde, tek çatı altında, Dünya’nın en büyük jeneratör fabrikasını kuran Genpower Jeneratör ilerleyen dönemlerde muhteşem başarılara imza attı. Genpower'ın yeşil kabinleri ve jeneratörlerinin bazı başarıları: 'Türkiye'nin En Büyük İlk 500' şirketi listelerinde defalarca yer aldı; sektöründe dünya 6’ıncılığını kazandı; Singapur Formula 1 Gece Yarışlarını, üst üste 7 sene aydınlattı; Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi dev Telekom şirketlerinin güç ihtiyaçlarını karşıladı; NATO, Türk, İtalyan ve Amerikan Ordularının başlıca tercihi oldu; dünyanın farklı ülkelerinde ki stadyumlar, devlet binaları ve otellerinde dev projelere imza attı.

Dünya standartlarında teknolojiye sahip üretim araçlarıyla Ankara Temelli Fabrikası'nda halen üretimlerini sürdüren Genpower, 1 KVA'dan 3300 KVA'ya kadar dizel, benzinli jeneratörler, kaynak jeneratörleri, ışık kule jeneratörleri, su pompa jeneratörleri, alternatörler, basit ve PLC'li senkronize sistemleri, hibrit, kojenerasyon, trijenerasyon sistemleri, sismik jeneratör üretimlerini maksimum verim ve ekonomik maliyetlerde müşterilerinin hizmetine sunmaya devam etmektedir.