Genpower Jeneratör Menü Logo
Genpower Jeneratör Mobile Hamburger Menu

Van'daki Depremin Ardından Jeneratörlerimiz Bölgeye Ulaştı

Genpower Jeneratör tüm ülkemizi yasa boğan Van depreminin ardından deprem bölgesine ilk jeneratörleri gönderdi.

Deprem haberini alır almaz Genpower bünyesinde bir kriz masası kuruldu ve yönetim kurulu acil olarak toplandı. Sağlık Bakanlığı Kriz Masası ve Başbakanlık Kriz Masası ile yapılan görüşmeler sonrasında bölgeye jeneratör gönderilmesi kararlaştırıldı. Genpower personelinin Ankara’daki fabrikada ve İstanbul kiralama ofisinde sabaha kadar yaptığı çalışmalar sonucunda hazırlanan jeneratörler, 23 Ekim gecesi Ankara Etimesgut Hava Üst Komutanlığı’ndan hareket eden askeri uçakla Van ‘a sevk edildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Uslu: “Gereken her adımı atmaya hazırız.”

Deprem sonrasında bölgede yaşanan elektrik sıkıntısını aşmak için harekete geçtiklerini belirten Genpower Jeneratör Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Uslu “Ülkemizi yasa boğan bu felaketin haberini alır almaz gerekli temasları sağladık ve çok kısa sürede, personelimizin sabaha kadar süren özverili çalışmaları ile bölgeye ilk parti jeneratörleri ulaştırmayı başardık. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Murat Uslu da bölgeye bizzat giderek firmamız adına gerekli temasları sağladı.” dedi.

Bu tür olaylara karşı şirket olarak çok duyarlı olduklarını aktaran Uslu, yardımların öncelikli yerlere ulaşması için sadece Sağlık Bakanlığı ve Başbakanlık ile temasa geçtiklerini belirtti ve ekledi: “Bölgede elektrik ve sağlık materyalleri başta olmak üzere ciddi anlamda her şeye ihtiyaç var, hem sektörümüzden hem de diğer sektörlerden tüm firmaları, gereken hassasiyeti göstermeye çağırıyorum. Biz, Genpower olarak gereken her adımı atmaya hazırız. Bu elim felakette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Uslu Bölgede

Genpower Jeneratör Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Uslu da deprem haberini alır almaz, Genpower Jeneratör adına bölgeye intikal etti. Van Vali Yardımcısı ve Erciş Kaymakamı ile görüşmeler yapan Uslu, bölgede Genpower’ın gerekli koordinasyonunu sağladı. Afet bölgesinde iki gün kalan Murat Uslu; “Van’da Acil Yardım Merkezi ile koordinasyon halinde, sıfır noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz, Genpower Jeneratör olarak kesintisiz enerji desteğimizi sonuna kadar vermeye devam edeceğiz.” şeklinde açıklamada bulundu.